Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Ukázka z fotogalerií

Poslední plavky (2007)
Poslední plavky (2007)
České filmové plakáty 2007

Ukázka z videogalerií


500 nocí s Andělem

Vítejte

ÚvodemCurriculum vitaeCopyright
Možná záměrně, možná omylem, jste se ocitli na stránkách Jana Drbohlava, většinou scenáristy, občas režiséra, ale obecně člověka zabývajícího se různými činnostmi souvisejícími s filmem, televizí, divadlem a literaturou. V každém případě vám přeji, když už jste tady, hezký den.

Upozornění:
Všechny materiály na těchto stránkách, které se týkají filmových, televizních, divadelních, literárních či hudebních projektů, podléhají copyrightu autora nebo producentů a jsou registrovány u organizací zabývajících se ochranou autorských práv. Bez písemného svolení není možné jejich jakékoliv využití ani další forma distribuce.
Prosím, respektujte autorský zákon.


Jan V. Kratochvíl - básník okamžiku

Jan V. KratochvílJan Kratochvíl byl dramaturgem ČT se specializací na nejrůznější zábavné pořady. Jeho zásluhou se čeští diváci mohli seznámit třeba s kultovní sérií BBC Monty Python's Flying Circus nebo dvojicí Hale a Pace. Setkal jsem se s ním při Noci s Andělem, kterou Jan Kratochvíl inicioval a celých jedenáct let v projektu působil jako dramaturg a zároveň chatař (čti "četař"). Jan Kratochvíl už tady, bohužel, není, ale jeho syn Radim požádal téměř sto osobností, kteří měli to potěšení s Janem Kratochvílem spolupracovat, aby o něm sepsali pár odstavců. A tak se stalo, že se sešlo jednadevadesát příspěvků od lidí jako Jan Burian, Kurt Gebauer, Jan Kačer, Ivo Krobot, Bolek Polívka, Jiří Suchý, Ctibor Turba, David Vávra a mnoha dalších. Je pro mě nesmírnou ctí, že v knize, kterou Radim Kratochvíl vydal jako soukromý tisk, se objevuje také má vzpomínka na skvělého člověka, kterému se neřeklo jinak, než "Kráťa"...

Podrobnější informace získáte na stránce věnované knize Jan V. Kratochvíl - básník okamžiku a přestože publikace vyšla jen malonákladově, několik kousků je i v prodeji, a to na stránkách webu Knihy jinak.
Karlovy Vary a Uherské Hradiště

KVIFFLFŠČeské filmařské léto, to jsou Karlovy Vary a Uherské Hradiště - tedy přesněji řečeno Mezinárodní filmový festival v případě prvním a Letní filmová škola v případě druhém. Ani letošní rok není výjimkou a obě akce se mílovými kroky blíží. Takže jen pro připomenutí: Karlovarský filmový festival se letos koná ve dnech 1. - 9. 7., Letní filmová škola v Uherském Hradišti v týdnu 22. - 30. 7. Programová nabídka obou akcí stojí za to... ;)

Pokud se v těchto termínech nebudete povalovat někde na bílém písku mořských pláží, návštěvou Karlových Varů nebo Uherského Hradiště (případně obou míst) rozhodně nic nezkazíte... Zlákat - alespoň do Varů - by vás mohly tři plakáty letošního festivalu, které jsem aktuálně přidal do odpovídající sekce ve Fotogalerii.

EDIT 1.7. 2016:
Už to vypuklo (tedy míněny Karlovy Vary, samozřejmě) a také už vyšlo první číslo festivalového deníku, které si (stejně jako následující čísla) můžete stáhnout přímo na stránkách KVIFF. Pokud to nestihnete, po festivalu nejsou stránky aktivní, archivuji všechna čísla zde, v sekci ke stažení KVIFF Daily.

EDIT 28.7. 2016
Protože čas letí, pomalu se minulostí stává i letošní Letní filmová škola. A stejně jako v případě KVIFF deníku, najdete Listy LFŠ nejen na oficiálních stránkách, ale i zde, celkem logicky v sekci ke stažení LFŠ Listy. :)
Literární cena Arnošta Lustiga pro Autopsii

Literární cena Arnota Lustiga
16. 5. v rámci veletrhu Svět knihy byla Autopsii udělena Literární cena Arnošta Lustiga. Děkujeme! :)