Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Ukázka z fotogalerií

Cyril a Metoděj
Cyril a Metoděj
České filmové plakáty 2013 - hrané

Ukázka z videogalerií


500 nocí s Andělem
LFŠ


Vítejte

ÚvodemCurriculum vitaeCopyright
Možná záměrně, možná omylem, jste se ocitli na stránkách Jana Drbohlava, většinou scenáristy, občas režiséra, ale obecně člověka zabývajícího se různými činnostmi souvisejícími s filmem, televizí, divadlem a literaturou. V každém případě vám přeji, když už jste tady, hezký den.

Upozornění:
Všechny materiály na těchto stránkách, které se týkají filmových, televizních, divadelních, literárních či hudebních projektů, podléhají copyrightu autora nebo producentů a jsou registrovány u organizací zabývajících se ochranou autorských práv. Bez písemného svolení není možné jejich jakékoliv využití ani další forma distribuce.
Prosím, respektujte autorský zákon.


Karlovy Vary a Uherské Hradiště

KVIFFLFŠČeské filmařské léto, to jsou Karlovy Vary a Uherské Hradiště - tedy přesněji řečeno Mezinárodní filmový festival v případě prvním a Letní filmová škola v případě druhém. Ani letošní rok není výjimkou a obě akce se mílovými kroky blíží. Takže jen pro připomenutí: Karlovarský filmový festival se letos koná ve dnech 1. - 9. 7., Letní filmová škola v Uherském Hradišti v týdnu 22. - 30. 7. Programová nabídka obou akcí stojí za to... ;)

Pokud se v těchto termínech nebudete povalovat někde na bílém písku mořských pláží, návštěvou Karlových Varů nebo Uherského Hradiště (případně obou míst) rozhodně nic nezkazíte... Zlákat - alespoň do Varů - by vás mohly tři plakáty letošního festivalu, které jsem aktuálně přidal do odpovídající sekce ve Fotogalerii.


EDIT 1.7. 2016:
Už to vypuklo (tedy míněny Karlovy Vary, samozřejmě) a také už vyšlo první číslo festivalového deníku, které si (stejně jako v příštích dnech následující čísla) můžete stáhnout přímo na stránkách KVIFF. Pokud to nestihnete, po festivalu nejsou stránky aktivní, archivuji všechna čísla zde, v sekci ke stažení KVIFF Daily.Literární cena Arnošta Lustiga pro Autopsii

Literární cena Arnota Lustiga
16. 5. v rámci veletrhu Svět knihy byla Autopsii udělena Literární cena Arnošta Lustiga. Děkujeme! :)České filmové plakáty

České filmové plakátyČeské filmové plakátyJako každý rok na podzim (no, spíš v zimě), i letos jsem v sekci Fotogalerie shromáždil všechny plakáty českých filmů, a to jak hraných a animovaných, tak dokumentárních. Při listování vlastním webem jsem zjistil, že tuto tradici dodržuji už od roku 2005, letos tedy začínám druhé desetiletí s českým filmovým plakátem. A to je docela pěkné, ne? Tomu by se už skoro dalo říkat "sbírka".
Kdyby snad chtěl někdo spočítat, o kolik plakátů (k hraným i dokumentárním filmům, a to od roku 2005 do současnosti) se celkem jedná, došel by k dost neuvěřitelným 366 (ano, slovy tři sta šedesáti šesti!) kusům. Jednoduchým propočtem pak zjistíte, že kdybyste si prohlédli jeden plakát denně, máte to přesně na rok - a to by dokonce ten rok musel být přestupný! :)