Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Ukázka z fotogalerií

Cannes 1978
Cannes 1978
Cannes Posters


Ukázka z videogalerií


500 nocí s Andělem

Literatura

Jan V. Kratochvíl - básník okamžiku
Jan Kratochvíl byl dramaturgem ČT se specializací na nejrůznější zábavné pořady. Jeho zásluhou se čeští diváci mohli seznámit třeba s kultovní sérií BBC Monty Python's Flying Circus nebo dvojicí Hale a Pace. Setkal jsem se s ním při Noci s Andělem, kterou Jan Kratochvíl inicioval a celých jedenáct let v projektu působil jako dramaturg a zároveň chatař (čti "četař"). Jan Kratochvíl už tady, bohužel, není, ale jeho syn Radim požádal téměř sto osobností, kteří měli to potěšení s Janem Kratochvílem spolupracovat, aby o něm sepsali pár odstavců. A tak se stalo, že se sešlo jednadevadesát příspěvků od lidí jako Jan Burian, Kurt Gebauer, Jan Kačer, Ivo Krobot, Bolek Polívka, Jiří Suchý, Ctibor Turba, David Vávra a mnoha dalších. Je pro mě nesmírnou ctí, že v knize, kterou Radim Kratochvíl vydal jako soukromý tisk, se objevuje také má vzpomínka na skvělého člověka, kterému se neřeklo jinak, než "Kráťa"...

Herz: Autopsie (pitva režiséra)
S Jurajem Herzem jsem se poprvé pracovně setkal při práci na scénáři filmu Habermannův mlýn. Porozuměli jsme si a společně jsme napsali další scénář, psychothriller s pracovním názvem Navěky tvůj. Spolupracovali jsme také na divadelní adaptaci Jurajovy filmové pohádky Deváté srdce a během této práce, vlastně jako její vedlejší produkt, vznikla knížka Herz: Autopsie (pitva režiséra). Začalo to nenápadně, zeptal jsem se Juraje na nějaké podrobnosti ohledně natáčení Devátého srdce..., pak jsem se ptal dál..., později jsem si začal nosit diktafon... a po dvou letech jsme s Jurajem poprvé drželi v ruce knihu zvící pěti set dvaceti stran. :-)

500 Nocí s Andělem
Když jsme někdy na jaře roku 2009 začali s Pavlem Andělem mluvit o jubilejním, pětistém dílu projektu Noc s Andělem, řekli jsme si, že je nejvyšší čas pustit se do něčeho, co jsme si už dlouho vzájemně slibovali - do knížky, která by alespoň stručně mapovala deset let našich pracovních sobot. A jak jsme řekli, tak jsme udělali. O knížku projevilo zájem nakladatelství Mladá fronta (zejména pak jeho programový ředitel Antonín Kočí) a na podzim roku 2009, tři dny před oním pětistým vydáním pořadu, spatřila knížka 500 nocí s Andělem světlo světa.

20 let s Miss
Vzhledem k tomu, že dlouhodobě spolupracuji na scénářích Miss České republiky, celkem logicky se na mě v roce 2008 obrátil Miloš Zapletal s otázkou, jestli bych mu nepomohl se sepsáním vzpomínkové knížky o dvaceti ročnících soutěže o titul královny krásy. Souhlasil jsem - jednak proto, že je to má práce, jednak proto, že jsem se těšil na podrobnosti ze zákulisí ročníků, na kterých jsem se nepodílel. A dočkal jsem se...

Pandurango - cesta za bohem hudby
Expedice Pandurango je téměř roční putování pěti lidí po sedmi zemích čtyř kontinentů a jejich natáčení etnohudby, v teplotách od -18 do +46 stupňů a výšce od 0 do 6000 m.n. mořem. Seriál Pandurango je cyklus sestavený ze stovek hodin materiálu natočeného s třiačtyřiceti kapelami, dvě stě pětačtyřiceti muzikanty a jedním národním orchestrem. A kniha Pandurango je vyprávěním o expedici i seriálu, ale hlavně o tom, co účastníci zažili jak při natáčení s muzikanty, tak na cestě v součtu více než dvakrát kolem zeměkoule.

Copyright
Trochu sci-fi, trochu detektivka a trochu komedie z nedaleké budoucnosti a daleké minulosti, ve které se můžete setkat se slavným spisovatelem stejně jako s bezejmenným zlodějíčkem.